Jak vybrat akordeon

Velká nabídka akordeonů může být pro naše zákazníky matoucí. Sepsali jsem zde odpovědi na Vaše nejčastější dotazy. Věříme, že Vám tak pomůžeme s výběrem toho správného akordeonu pro Vás.


 

Klávesy nebo knoflíkyknoflíky-klavesy

Věčné téma k diskuzi mezi všemi hráči: Je lepší klávesový nebo knoflíkový akordeon?

Je to jedno, hrajte na cokoliv. Klávesový akordeon je levnější a lehčí, protože má menší rozsah. Rychleji se na klávesy naučíte hrát, začátky jsou jednodušší. Chromatický / Knoflíkový akordeon má větší rozsah a kompaktnější rozměry.

Na knoflíky lze hrát technicky mnohem náročnější skladby, které vyžadují velkou rychlost nebo velké skoky. Oproti klávesové harmonice je ale knoflíkovka dražší, vyrobit knoflíkovou mechaniku vyžaduje nesrovnatelně více práce a materiálu.

 

 

 

 

 

3hlas-4hlastříhlasý nebo čtyřhlasý akordeon

Na tříhlasou harmoniku zahrajete to samé jako na čtyřhlas, ale čtyřhlasá harmonika má mnohem silnější zvuk a to nejenom na nejsilnější registr, má větší ozvučnici, takže zvuk z nástroje vychází lépe.

Tříhlas je výrazně lehčí a také levnější. Začátečníci většinou zvolí tříhlasé Arnaldo a poté přejdou na čtyřhlasou Carmen nebo ChorálPro děti do 6 let stačí i pouze dvouhlasá harmonika Junior, výhodou je lehká váha a snadná ovladatelnost.

 

 

 

 

 

 

Co je Šachta - Cassoto

U některých čtyřhlasých harmonik je takzvaná šachta. Používá se v nejlepších nástrojích a hráči přináší krásný kulatý zvuk v "osmičce" (prostřední hlas). Kulatost zvuku je slyšet při všech kombinacích registrů. Jedna z hlasových kobylek pravé ruky je umístěna o 90 stupňů jinak než ostatní, a to ve vlastním prostoru - šachtě. Nástroj je díky tomu trochu širší, ale zvuk za to stojí. Oblíbené nástroje se šachtou jsou například CARMEN 26  nebo CHORAL 26.

 

Jaké hlasy ZVOLIT

Střední zlatá cesta jsou hlasy SPECIAL, jedná se o vyšší třídu hlasů, která se velmi výrazně zvukově liší od hlasů STANDARD. Hlasy SPECIÁL mají menší spotřebu vzduchu, rychlejší odezvu a hezčí zvuk. Cenový rozdíl není velký. Další hlasové třídy A MANO a TIPO A MANO jsou určené hráčům, kteří opravdu chtějí to nejlepší. STANDARTNÍ hlasy se nejčastěji dávají do malých školních nástrojů. Všechny naše hlasy perfektně drží ladění, rozdíl je v použitém materiálů a ručním dotažení každého jednotlivého hlasu. Srovnání hlasů zde >>> 

 

Kolik registrů potřebujete

Čím více registrů, tím více možností zvuku má Váš akordeon. Čtyřhlasý akordeon má 11 registrů, tříhlasý akordeon má maximálně 7 registrů. Široká paleta zvuku k akordeonu patří, proto je vhodné volit nástroj pokud možno s větším množstvím registrů. Ideálně čtyřhlas. Méně registrů znamená lehčí váhu nástroje a také nižší cenu.

 

Jak velký akordeon vybrat

Pokud kupujete nástroj pro dítě do 10 let, zvolte JUNIOR. Starší  děti už mohou hrát na větší akordeon ARNALDO. Dospělý začátečník si může vybrat jakýkoliv nástroj z naší nabídky. Větší nástroj je dražší, ale zase na něj více zahrajete a bude vás více bavit. U malých levných nástrojů jste limitováni rozsahem, ale harmonika bude lehká a snadněji se bude přenášet.

 

Kolik basů potřebujete

Nepotřebujete 120 basů ani pokud jste profesionál. Na 60ti basový akordeon zahrajete naprosto vše. Výhodou většího nástroje je mnohem výraznější a silnější zvuk basového doprovodu. Do větších harmonik se ale dává více basů, přestože hráč stejně používá jenom velmi málo z nich. Výhodou je mít akordeon, který má 6 řad basů. Poslední, 6. řada, jsou zmenšené akordy, které využijete v jakémkoliv hudebním žánru.

 

Koupit nový nebo starší akordeon

Je to stejné jako s autem, kupující neví, co přesně kupuje a v jakém stavu nástroj je. Prodávájící Vás bude ujišťovat, že je nástroj v perfektním stavu. Nevíte, kde byl nástroj skladovaný a v jakém stavu je uvnitř. Měsíčně opravujeme desítky starších akordeonů, které jsou poničené vhkostí, mechanickým opotřebením nebo pádem. Opravit lze skoro vše, ale mnohdy za cenu výměny velkého množství součástek za nové. Na nový nástroj má zákazník záruku dva roky a při správném používání Vám nová DELICIA vydrží několik desítek let.

 

 

NAPIŠTE NÁM VÁŠ DOTAZ

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Zásady používání cookies.